Rychlý kontakt
Pexi, s.r.o.,
Podnikatelská 565, 19011 Praha 9
Telefon
(+420) 222 762 000
Fax+zázn.
(00420) 222762000
Skype
pexi.asist
Email
info@pexi.cz
Aktuální soutěž
Všechny soutěže aktuálně naleznete na našem Facebooku na adrese www.facebook.com/pexicz. Nebo vyhledejte facebookovou stránku "MilujemeHračky"
více informací
Archiv soutěží
© Pexi.cz 2007-2021
 

3. 9. 2015
Tábor deskových her Cesta do země GOADA
 
Perex - Tábor deskových her Cesta do země GOADA Datum: 18.07.2015 - 25.07.2015 Mezholezy

Tábor deskových her Cesta do země GOADA
Datum: 18.07.2015 - 25.07.2015
Mezholezy

 

Obecně: Tábor deskových her Goada pořádají nadšenci z Kavenu o. s., Goada o. s. a jejich přátelé. Jedná se o tábor v přírodě, jehož zaměřením jsou - jak je uvedeno v názvu - zejména deskové hry. Jelikož ale chceme podporovat zdravý způsob trávení času (nejen) dětí, rozhodně se nejedná o celodenní sezení někde v uzavřeném prostoru. Pečlivě vyvažujeme denní program, aby obsahovat jak aktivní pohyb, tak hraní deskových her (rovněž venku, pouze v zastřešeném prostoru), tak logické hry a šifry, ale i odpočinek trávený dle zájmu dětí. Celým táborem se odvíjí vždy nový příběh, který mohou děti prožívat i v rámci her pohybových či stolních. Díky narůstajícímu zájmu se z téměř rodinného prvního ročníku stal regulérní tábor s počtem zájemců překračujícím kapacitu tábora. Nicméně ta zůstane omezena, protože chceme tento tábor i nadále dělat pro radost, a to jak dětem, tak i sobě. Letos se jedné družině podařilo získat stroj času, takže jsme sami zvědavi, kam nás všechny příští rok zanese...

Statisticky: tábor pořádá 8 vedoucích, v současné době "si trénujeme" 4 praktikanty, vzhledem k výše zmíněnému a celému charakteru tábora máme kapacitu omezenou na 28 účastníků.
Více o táboru: http://tabor.goada.eu/

Herně: O vaše hry jsme požádali díky zájmu účastníků, kteří si výslovně přáli, zda bychom jim zajistili hru Evoluce (a měla skutečně úspěch) a předchozímu zájmu mimo jiné o hry Mistr Slova a Logix. Menší děti zkoušeli své detektivní schopnost ve hře Inspektor Kdojeto. Hry jsou nyní v klubové nabídce a předpokládám jejich využití s nástupem školního roku a obvyklým zvýšeným zájmem o edukativní hry (které já sám osobně mám velmi rád).

Kriticky: Myslím, že většina Vašich her je zajímavá a mohou být s úspěchem použity v prostředí rodinném i výukovém. Co bych asi jediné Vašim hrám vytkl je občasná větší či menší podobnost s jinou hrou na trhu a taková až přehnaná "plastovost", kdy např. alespoň hrací kostka by mohla být dřevěná. Ale chápu, že to je důsledek snižování nákladů. Já sám sebe počítám spíše mezi zákazníky, kteří dávají přednost estetické podobě a dobrému pocitu ze hry než nejnižší ceně, tak bych některé komponenty volil trochu jinak. Ale je to samozřejmě jen úhel pohledu.

Za Tábor deskových her Zdeněk Lomička Kavenu o. s.