Rychlý kontakt
Pexi, s.r.o.,
Podnikatelská 565, 19011 Praha 9
Telefon
(+420) 222 762 000
Fax+zázn.
(00420) 222762000
Skype
pexi.asist
Email
info@pexi.cz
Aktuální soutěž
Všechny soutěže aktuálně naleznete na našem Facebooku na adrese www.facebook.com/pexicz. Nebo vyhledejte facebookovou stránku "MilujemeHračky"
více informací
Archiv soutěží
© Pexi.cz 2007-2021

EVOLUCE-O původu druhů

Značka: PEXI

Nejlepší NOVINKA Roku 2014  a Hračka roku 2014 v ČR!
Společenská hra pro 2-4 hráče (s rozšířením 6 hráčů)  od 12 let. Skvělá také jako úvod do evoluce do školní hodiny biologie. Evoluce živočišných druhů je nevyhnutelná. Změň se, nebo vymřeš! Připravte se na boj o holou existenci a přežití.

Evoluce živočišných druhů je nevyhnutelná. V této hře se musíš změnit abys dokázal přežít, jinak Tě sežerou. Připrav se na boj o holou existenci a přežití.

Na začátku jste živočichem, který je rád, že existuje. Vaším úkolem je zvolit správnou taktiku a získávat pro něj karty s užitečnými schopnosti, vhodnými pro přežití v různých prostředích. Zároveň musíte bojovat o potravu s ostaními tvory ve hře. Záleží na vás a na prostředí, jestli se stanete hbitým predátorem nebo velkým plovoucím zvířetem. Čím více živočichů stvoříte, tím větší šanci máte na vítězství.
Taktizujte, přemýšlejte o svých přednostech a slabinách soupeře. Jste na samém začátku vývoje, záleží jen na vás, zda přežijete.

Přínosem pro mladší hráče je, že zatímco se hráči snaží vybudovat stabilní populaci živočichů s nadvládou na ostatními, seznamují se zároveň s principy evoluce a přirozeného výběru.
Hru s oblibou také využívají kantoři-biologové na základních školách k zábavnému a chytlavému výkladu o Darwinově původu živočišných druhů.
Autorem pravidel hry je vědec-biolog Dmitrij Knorre.

Hra EVOLUCE byla oceněná: 
- Hračka roku 2016 v ČR - kategorie Hry, karty a puzzle (pro hru Evoluce - Trilogie)
- Nejlepší NOVINKA Roku 2014 v ČR - kategorie Hry, karty a puzzle
- nominovaná mezi TOP 10 her na mezinárodním veletrhu Norimberk 2013
- Nejlepší desková hra Tesera 2011
- Nejlepší stolní hra roku "Igra goda 2010"

Hra obsahuje: 84 ks karet živočichů a vlastností, barevné žetony tukových zásob a potravy (4x žlutý, 7x modrý, 14x červený), 2 ks šestiboké kostky, český a slovenský návod ke hře
    
Do E-shopu