Rychlý kontakt
Pexi, s.r.o.,
Podnikatelská 565, 19011 Praha 9
Telefon
(+420) 222 762 000
Fax+zázn.
(00420) 222762000
Skype
pexi.asist
Email
info@pexi.cz
Aktuální soutěž
Všechny soutěže aktuálně naleznete na našem Facebooku na adrese www.facebook.com/pexicz. Nebo vyhledejte facebookovou stránku "MilujemeHračky"
více informací
Archiv soutěží
© Pexi.cz 2007-2021

DOMORODCI&CESTOVATELÉ - desková hra s intuicí

Značka: PEXI

Společenská desková hra, ve které hraje roli správná intuice a dobrý výklad předložených indicií,  pro 3-6 hráčů od 12 let.  Vžijte se do role cestovatele nebo domorodce a poznejte co nejvíce "neznámých" předmětů na základě nápovědy z jednoduchých předmětů. 
Skvělá zábava pro vícečlenné skupiny. Hry byla oceněná jako Nejlepší rodinná hra TECEPA 2013 a HRAČKA ROKU 2021 (3.místo-stolní hry).

Odhal správný předmět na základě jednoduchých indicií. Sázej na úspěšnost a získávej kladné vítězné body  za správně odhalené předměty.

Díky jednoduchým pravidlům se můžete pustit během chvíle a do hry v roli cestovatele nebo domorodce, který hovoří neznámou hatla-matilkou.
Hra je oceněná jako vítěz "Nejlepší rodinná hra 2013", "Nejlepší společenská hra Tecepa 2013" a nejnověji HRAČKA ROKU 2021 (3. místo - stolní hry).

Zábvaná komunikační, společenská hra pro 3-6 hráčů od 12 let, při které můžete hádat, sázet, využít intuici a rtaké se splés. Je skvělá pro vyzkoušení a trénink komunikačních schopností a umění improvizace. Vhodná  pro každého, kdo se chce dobře pobavit.

Jednoduchá pravidla hry se vejdou na list A4. 
Pro hru si hráči rozdají několik karet s předměty pokroku civilizace a karty primitivních symbolů společně s žetony základních vlastností. 
V každém kole hry jsou hráči rozdělení na cestovatele a členy národa Onkilonů, kteří musí odhalit, jaký předmět se snaží cestovatel představit a vysvětlit - beze slov. Má k tomu karty jednoduchých symbolů, které drží právě v ruce a několik žetonů 

vlastností. Podle úspěšnosti určení správného předmětu, získavají různé body Onkiloni a cestovatel. Za špatnou volbu, může ale také body ztratit! Záleží také na cestovateli jak hodně se rozhodne riskovat na úspěšnost svého vysvětlení.
Cestovatel může napovědět domorodcům, jak snadné je uhodnout neznámý předmět, použitím speciálního žetonu "Jasné jako den / Temné jako noc". Ten, kdo získá během hry nejvíce žetonů, vyhrává.

NÁŠ TIP! Pokud hraje více než 6 lidí najednou, rozdělte se do dvojic nebo skupinek a hrajte vždy jako skupinka za jednu figurku.

Co se stane, když zabloudí cestoval do divočiny daleko na severu mezi bytosti mimo moderní civilizaci? Docházejí mu zásoby a doléhá na něho únava, ale on se přesto musí vzchopit a přesvědčit domorodce, kterří mu nerozumnějí, že nepřijel ve 

zlém a musí s nimi směnit své "poklady" za životně nezbytné zásoby. I když jazyku domorodců nerozumí, z posledních sil musí vysvětlit, co nabízí, aby mohl přežít... a o tom právě je společenská hra CESTOVATELÉ & DOMORODCI.
(Hru můžete ještě někde najít i pod názvem Hatla-matla)

Hra je inspirovaná románem Vladimíra Obručeva, o záhadném ostrovu v Arktidě, který byl v minulosti v dáli několikrát spatřen polárními badateli. Při opakovaných výpravách se však nepodařilo existenci nové ostrovní země dokázat. V příběhu najde 

výprava bývalých vyhnanců tajuplnou zemi s bohatou vegetací, rostoucí uprostřed ledových pustin v obrovském kráteru dosud nevyhaslé sopky. Ten je obydlen nejen pravěkými zvířaty, ale i lidmi národa Onkilonů, žijících na úrovni člověka doby 

kamenné...

BENEFITY:
- Skvělá pro rozvoj improvizace, kombinace
- Párty hra až pro 6 lidí
- rozvíjí schopnost empatie a intuice
- Více lidí může hrát po skupinkách
- Bourá komunikační bariéry mezi lidmi

Z RECENZE DESKOVÉ HRY.COM:
....Zpracování se nám moc líbí. Karty totiž obsahují tematické ilustrace, které jsou opravdu primitivní a zábavné.

OBSAH BALENÍ: 
91 ks karet se symboly, 49 ks karet pokroku, 36 ks hranatých žetonů hlasování, 18 ks žetonů se symboly vlastností, 6 ks barevných figurek, 1 ks žeton Jasno/Zatemněno, 1 ks hrací deska - počítadlo vítězných bodů, 1 ks karta nápovědy, 1 ks český a slovenský návod ke hře
Do E-shopu