Aktuální soutěž
Všechny soutěže aktuálně naleznete na našem Facebooku na adrese www.facebook.com/pexicz. Nebo vyhledejte facebookovou stránku "MilujemeHračky"
více informací
Archiv soutěží
© Pexi.cz 2007-2021

PEXI ABECEDA není nuda (11 her v 1)

Značka: Alexander

11 zábavných způsobů, pro děti od 4 do 8 let, jak se popasovat abecedou, jejím čtením a psaním. Ideální pro předškoláky a prvňáčky. Obsahuje fixku a mazací tabulku, kde děti opakovaně trénují správný úchop pera a zdokonalují psaní písmenek. Hra trénuje také postřeh a konmcentraci.  Celkem obsahuje 162 dílů. 

„Abeceda není nuda“ je skvělá zábava a zároveň učební pomůcka pro děti v předškolním věku a prvňáčky. Balení obsahuje 29 sad puzzlí, která znázorňují jednotlivá písmenka abecedy. Každé puzzle se skládá ze čtyř dílků – s obrázkem, s jeho názvem a s odpovídajícími tiskacími a psacími písmenky. Bohaté varianty hry, během nichž je třeba různě uspořádat či vyhledat jednotlivé dílky, pomáhají dětem naučit se abecedu, dále je učí rozpoznávat písmenka a jejich pořadí v abecedě či vyhledávat počáteční písmenka ve slovech a zároveň procvičují paměť a koncentraci.
Přiložená stírací tabulka umožňuje opakovaně psát a procvičovat naučená písmenka a zlepšovat jemnou motoriku. Děti si mohou hrát samy nebo ve větších skupinách. Je vhodné, aby se hry spolu s dětmi zúčastnila dospělá osoba, která bude ukazovat různé verze hry a pomáhat dětem s obtížnějšími úkoly. Pokud se děti teprve začínají učit abecedu, měl by dospělý před zahájením hry urovnat puzzle v abecedním pořadí a číst nahlas název každého písmenka a slovo, které je na obrázku. 
Další pomůcky — žetony, figurka, barevná hrací deska a kostka — zvyšují rozmanitost a zaručují dobrou zábavu. Za vítězství ve hře je udělována medaile „Mistr abecedy“.

JAK HRÁT
V příručce najdete 11 návodů na různé hry a aktity, při kterých děti načerpávají potřebné znalosti a dovednosti. Díky nim se seznámí s písmeky, jejich psaním a významem i protrénují jejich používání v běžných slovech maximálně zábavnou formou. 
1. PUZZLE ABECEDA (hra) 
2. ABECEDNÍ SKLÁDAČKA (aktivita)
3. HÁDANKA (hra)
4. KTERÉ PÍSMENKO? (hra)
5. CO JE TO? (aktivita)
6. PÍSMENKEM… (aktivita)
7. ZÁVOD (hra)
8. JMÉNA (aktivita)
9. PÍSMENKOVÉ PEXESO (hra)
10. ZÁVOD (desková hra)
11. MISTR ABECEDY (desková hra)

BENEFITY:
- seznámení s písmenky abecedy
- čtení a psaní písmenek
- trénink postřehu a koncetrace
- učení správného úchopu pera a jemné motoriky

BALENÍ OBSAHUJE: puzzle s písmenky a obrázky – 116 ks, stírací tabulku na trénink písmenek - 1 ks , fixku s koncovkou na mazání - 1 ks, hrací desku - 1 ks, hrací figurku  - 1 ks, hrací kostku - 1 ks, žetony – 40 ks, medaile Mistr ABECEDY - 1 ks, český a slovenský návod ke hře.
    
Do E-shopu