Aktuální soutěž
Všechny soutěže aktuálně naleznete na našem Facebooku na adrese www.facebook.com/pexicz. Nebo vyhledejte facebookovou stránku "MilujemeHračky"
více informací
Archiv soutěží
© Pexi.cz 2007-2021

PEXI Cedulky - Čísla a znaky

Značka: Alexander

Sova moudrá hlava - Čísla a znaky je vzdělávací hračka a pomůcka pro děti od 4 do 8 let, která pomáhá dětem naučit se čísla a počítání od 1 do 20. Usnadňuje zvládnutí jednoduchých matematických operací +, -, x, :. 
Cedulky jsou vyvedeny z pevného, tvrdého kartonu, pokrytého lesklou laminací pro snadnou údržbu.

Hračka se skládá z dvaceti různobarevných číslic a znaků, které lze položit na stůl nebo ukázat v ruce. Skvělá pomůcka pro hravé a interaktivní učení číslic a základních početních operací – sčítání, odčítání, násobení a dělení s čísly od 1 do 20. 
Vyšší čísla můžete skládat pomocí dvou cedulek např.  "2" a "8" = "28".
Hra je skvělá jak pro děti ve škole, tak pro domácí hravou výuku.
Pevný a tvrdý kartonový materiál a povrchová úprava lesklou laminací je zárukou dlouhé životnosti.

JAK SE HRAJE:
Děti si ve dvojicích nebo po skupinkách rozdělí číslice a znaky tak, aby některé ukazovaly číslice a některé matematické operace. Operace vybírejte podle věku a znalostí účastníků hry.

1. Jeden z hráčů (případně dospělí nebo kantor/ka) určí kdo bude zvedat čísla a kdo operace. Následně určí známá čísla a operace v příkladu a ponechá jeden neznámí člen. Skupinka nebo hráč který je na místě neznámého člena se snaží najít správné písmenko nebo operaci a zvednout ho nad hlavu.
2. Dvě skupiny dětí mohou proti sobě soutěžit ve hledání řešení. Jedna skupina sestaví neúplný příklad, kde chybí jeden nebo více prvků příkladu (operace nebo číslo). Druhá skupina za vymezený čas musí najít všechny chybějící členy. Skupiny se střídají a dostávají body za správná řešení. Vítězí skupina s více body.
3. Kantor/ka rozdá dětem ve třídě cedulky se znaky a čísly (jednu nebo více) . Na tabuli vypíše příklady s chybějícími členy (operacemi nebo čísly). Na pokyn učitele děti zvednou co nejrychleji nad hlavu cedulku se správným řešením. 
4. S touto sadou cedulky jde vymyslet ještě mnohem více zábavných her s počítáním. Fantazii se nekladou žádnou meze. Pokud se chcete podělit o své nápady, rádi je zveřejníme pro další uživatele.

Zábava s učením s cedulkami funguje stejně dobře ve třídě, v zájmovém kolektivu i v doma v rodině se sourozenci a rodiči.
Je skvělou motivací pro menší děti k zapojení do počítání s čísly a k jeho úspěšnému zvládnutí.

BENEFITY:
- učení čísel a počítání s nimi
- zapojení dětí do aktivního učení
- společná zábava a utužení kolektivu

OBSAH BALENÍ: 40 číslic a znaků +, -, x, :, český a slovenský návod
Do E-shopu